Młodszy Analityk Księgowy

UHY ECA

  • Zabrze,śląskie
  • Umowa
  • Pełny etat
  • 20 dni temu
  • Aplikuj teraz
Miejsce pracy (miasto) / Location ZabrzeLink do strony z ofertąWojewództwo / Region śląskieWymagania względem kandydata / Job Requiremants
  • ukończone studia wyższe lub studenci kierunków ekonomicznych (preferowane kierunki:
rachunkowość, audyt/rewizja, finanse, analityk finansowy, ekonometria, informatyka) lub absolwenci liceum/technikum ekonomicznego
  • bardzo dobra znajomość MS Excel
  • chęć rozwoju zawodowego w obszarze nowoczesnej księgowości nastawionej na digitalizację procesów oraz analizę danych finansowo-księgowych
  • bardzo dobra organizacja pracy
  • odpowiedzialność, sumienność i rzetelność
  • dobrze rozwinięte zdolności komunikacyjne i otwartość na pracę w zespole
  • znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej średniozaawansowanym
  • zainteresowanie digitalizacją, programowaniem i wykorzystaniem nowych technologii w finansach i księgowości
  • mile widziana znajomość PowerBI lub innego systemu business intelligence
  • mile widziana znajomość programów finansowo-księgowych
  • mile widziane wcześniejsze doświadczenie z zakresu księgowości, kontrolingu, czy audytu sprawozdań finansowych
Zakres obowiązków / Job Description
  • weryfikacja dokumentów pod względem formalnym i merytorycznym
  • dekretowanie i bieżące księgowanie dokumentów zgodnie z polskimi przepisami
  • uczestniczenie w procedurach zamknięcia okresu księgowego
  • uczestniczenie w sporządzaniu sprawozdań finansowych i raportów dla Klientów firmy
  • uczestniczenie w przygotowywaniu deklaracji podatkowych VAT, CIT oraz sprawozdań dla instytucji zewnętrznych m.in. GUS, NBP
  • codzienny kontakt z przedstawicielami klienta z języku polskim oraz języku angielskim
  • udział w projektach mających na celu usprawnienie procesów księgowych oraz ich digitalizację
Oferujemy / Job Benefits
  • formę zatrudnienia dopasowaną do Twoich potrzeb (umowa o pracę, umowa zlecenie, kontrakt B2B)
  • możliwość rozwoju zawodowego w różnych obszarach nowoczesnej księgowości oraz kontrolingu
  • możliwość współpracy z klientami międzynarodowymi
  • szkolenia merytoryczne
  • prywatną opiekę medyczną
  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • ubezpieczenie grupowe
  • dwa dodatkowe dni wolne od pracy
  • przyjazną atmosferę pracy
  • pracę hybrydową

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach