Księgowy / Księgowa

Altios Polska Sp. z o.o.

  • Kraków, małopolskie
  • Stała
  • Pełny etat
  • 21 dni temu
Księgowy / KsięgowaObowiązki
  • prowadzenie obsługi księgowej na rzecz klientów pracodawcy
  • weryfikacja dokumentów pod względem merytorycznym i rachunkowym
  • dekretowanie i księgowanie dokumentów (m.in. faktury zakupu, faktury sprzedaży)
  • księgowanie i uzgadnianie rozliczeń wyciągów bankowych w PLN i walutach obcych
  • uzgadnianie i potwierdzanie sald z kontrahentami
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych, naliczanie amortyzacji
  • kalkulowanie, księgowanie i uzgadnianie rezerw oraz rozliczeń międzyokresowych kosztów
  • bieżące uzgadnianie i weryfikacja kont księgowych
  • weryfikacja rejestrów VAT oraz udział w przygotowaniu plików JPK
  • przygotowywanie kalkulacji zobowiązań podatkowych CIT i WHT
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (m.in. US, GUS, NBP)
  • udział w procesie zamknięcia miesiąca oraz roku
  • udział w sporządzaniu sprawozdań finansowych
Wymagania
  • praktyczna znajomość zagadnień finansowo-księgowych, w tym podatków VAT i CIT
  • dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności Excel
  • znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2
  • rzetelność w wykonywaniu obowiązków, odpowiedzialność i terminowość
  • umiejętność pracy w zespole
  • wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne
  • proaktywna postawa
  • Mile widziane
  • doświadczenie zawodowe na stanowisku księgowym (min. 2 lata)
  • doświadczenie w pracy w biurze rachunkowym bądź firmie consultingowej
  • znajomość systemu Comarch Optima ERP
  • znajomość innych systemów klasy ERP
  • znajomość innych języków obcych
Oferujemy
  • zdobycie bogatego doświadczenia w prowadzeniu kompletnej księgowości spółek z kapitałem zagranicznym
  • różnorodność - będziesz mógł/mogła realizować różne projekty z różnych dziedzin
  • możliwość realizacji własnych pomysłów i inicjatyw
  • bardzo szeroki pakiet benefitów pozapłacowych
  • elastyczne godziny pracy i możliwość pracy zdalnej (max. do 3 dni / tydzień)
  • biuro w samym centrum Krakowa (ul. Pawia 18a)
  • pracę w międzynarodowym środowisku i możliwość rozwijania kompetencji językowych (j. angielski, j. francuski)
  • realny wpływ na organizację
  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • kawa / herbata
  • napoje
  • parking dla pracowników
  • bony żywieniowe
  • Pawia 18a/9, 31-154 Kraków
  • System wynagrodzeń: stała premia roczna

Gowork