Specjalista ds. badań i rozwoju (formulacje klejów)

PCC

  • Brzeg Dolny, dolnośląskie
  • Stała
  • Pełny etat
  • 2 miesiące temu
Twój profil
  • wykształcenie wyższe chemiczne lub pokrewne
  • 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • wiedza na temat formulacji klejów, z naciskiem na kleje wodorozcieńczalne
  • wiedza na temat norm i metod badawczych stosowanych do oceny właściwości użytkowych
  • doświadczenie w przygotowywaniu receptur formulacji klejowych, zwłaszcza kejów typu PSA (pressure sensitive adhesives)
  • wiedza w zakresie polimeryzacji emulsyjnej będzie dodatkowym atutem
  • dociekliwość i konsekwencja w rozwiązywaniu problemów badawczych
  • dokładność w realizacji zadań oraz umiejętności wyciągania wniosków
  • umiejętność organizacji pracy, a także ustalania priorytetów
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego, umożliwiająca profesjonalny kontakt z klientami
  • czynne prawo jazdy kat. B.
Twoje zadania
  • opracowywanie formulacji klejów wodorozcieńczalnych, w oparciu o surowce grupy PCC
  • badanie parametrów opracowywanych formulacji oraz weryfikacja właściwości użytkowych
  • rozwój nowych produktów mających zastosowanie w branży klejów
  • weryfikacja potrzeb rynkowych
  • doradztwo techniczne/ technologiczne dla klientów spółki,
  • współpraca z doświadczonym zespołem handlowym oraz marketingiem
Twoje korzyści
  • praca w zespole badawczo-rozwojowym u największego pracodawcy z branży chemicznej na Dolnym Śląsku
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w stabilnej i silnie rozwijającej się spółce
  • wynagrodzenie oraz premia dedykowana dla działów R&D
  • współpraca ze specjalistami z doświadczeniem w różnych aplikacjach przemysłowych
  • udział w „Konkursie Roku” dedykowanym dla działów R&D
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprzez udział w szkoleniach, konferencjach
  • atrakcyjny pakiet socjalny (dofinansowanie do wczasów, karty MultiSport, studiów podyplomowych, możliwość ubezpieczenia grupowego, szkolenia interpersonalne, impreza integracyjna, świadczenia świąteczne, boisko i siłownia na terenie firmy)
Jesteś zainteresowany? Prześlij nam swoją aplikację wraz z oczekiwaną wysokością wynagrodzenia i informacją dotyczącą Twojej dostępności.

PCC