Praktykant w Dziale Prawa Podatkowego oraz Podatków

  • Katowice, śląskie
  • Umowa
  • Pełny etat
  • 20 dni temu
  • Aplikuj teraz
Jesteśmy jedną z największych Kancelarii na rynku południowej Polski. Świadczymy kompleksowe usługi doradcze we wszystkich dziedzinach prawa związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.Miejsce pracy (miasto) / Location KatowiceLink do strony z ofertąWojewództwo / Region śląskieWymagania względem kandydata / Job Requiremants
  • Student I lub II roku studiów magisterskich na kierunku Finanse Rachunkowość
  • Wiedza z zakresu prawa podatkowego oraz zainteresowanie zagadnieniami podatkowymi
  • Umiejętność analitycznego myślenia oraz poprawnej argumentacji
  • Umiejętność pracy w zespole oraz łatwość nawiązywania kontaktów
  • Dobra organizacja pracy oraz zaangażowanie
  • Praktyczna znajomość aplikacji biurowych
  • Wysoka kultura osobista
  • Gotowość rozwijania swoich umiejętności oraz zdobywania nowej wiedzy
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym B2
Zakres obowiązków / Job Description
  • Wsparcie członków zespołu przy projektach podatkowych, realizowanych dla naszych klientów;
  • Przygotowywanie analiz ekonomicznych oraz prawnych
  • Analiza przepisów oraz orzecznictw w zakresie zagadnień podatkowych na potrzeby realizowanych projektów
  • Analiza dokumentów źródłowych
  • Czynny udział w przygotowaniu dokumentów, a także pism, porad, opinii lub komentarzy podatkowych
  • Identyfikowanie i rozwiązywanie problemów prawno-podatkowych klientów Kancelarii
  • Sporządzanie artykułów o tematyce prawo-podatkowej
Oferujemy / Job Benefits
  • Możliwość zdobycia cennego doświadczenia w obszarze prawa podatkowego
  • Stała opieka doświadczonych doradców podatkowych oraz możliwość rozwoju zawodowego
  • Elastyczne godziny pracy, dostosowane do harmonogramu studiów lub innych zobowiązań
  • Przyjazna atmosfera pracy oraz profesjonalne środowisko, sprzyjające rozwojowi umiejętności zawodowych
  • Szkolenia wewnętrzne oraz zewnętrzne
  • Praca w nowoczesnym biurowcu zaprojektowanym i wzniesionym na potrzeby Kancelarii, z zapewnionym miejscem parkingowym

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach