Architekt Chmury (Azure Cloud Architect)

Ergo Hestia

  • Sopot, pomorskie
  • Stała
  • Pełny etat
  • 2 miesiące temu
  • Aplikuj teraz
Twój zakres obowiązków:
  • planowanie i projektowanie zmian architektury środowiska chmurowego (platform landing zone, application landing zone) jak i standardów wytwarzania projektów w chmurze Azure,
  • projektowanie i dobór rozwiązań oraz technologii przy uruchamianiu rozwiązań / migracji do chmury,
  • weryfikowanie zgodności wprowadzanych rozwiązań z wytycznymi, dobrymi praktykami, dbałość o wartość biznesową / efektywność kosztową,
  • dostarczanie szeroko pojętego wsparcia technicznego dla przedstawicieli IT oraz biznesu celem maksymalizacji wartości chmury, szybszego dostarczania rozwiązań,
  • współpraca z architektami korporacyjnymi / developerami / inż. chmurowymi / partnerami zewnętrznymi, uzgadnianie rozwiązań i rozwiązywanie problemów,
  • wspieranie procesu ustalania polityk, dbałość o zgodność ze standardami organizacji oraz Cloud Adoption Framework,
  • doradztwo w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów w architekturze chmurowej,
  • definiowanie standardów, ram adresujących wymagania w zakresie kopii bezpieczeństwa, wysokiej dostępności, SLA oraz innych procesów i wytycznych realizowanych w dziale IT,
  • wspieranie kadry kierowniczej organizacji w podjęciu decyzji w zakresie planowania usług oraz rekomendowanie nowych lub alternatywnych technologii wspierających i polepszających obecne usługi,
  • automatyzacja czynności i procesów realizowanych w środowisku chmurowym,
  • reprezentowanie organizacji w audytach środowiska chmurowego.
Nasze wymagania:
  • rozumienie architektury infrastruktury oraz aspektów niefunkcjonalnych, takich jak wydajność, skalowalność, niezawodność, dostępność i całkowity koszt (TCO),
  • praktyczna znajomość usług / serwisów dostępnych w środowisku Azure (mile widziany również AWS),
  • doświadczenie w projektowaniu, budowaniu i utrzymywaniu rozwiązań, takich jak platformy IaaS, PaaS i SaaS w chmurze publicznej,
  • umiejętność dostosowania i powiązania nowych technologii ze zbiorem problemów przy jednoczesnym przestrzeganiu standardów bezpieczeństwa i wymagań regulacyjnych,
  • doświadczenie w zarządzaniu konfiguracją i infrastrukturą jako kod,
  • umiejętność skutecznego i zrozumiałego komunikowania rozwiązań, pomysłów i sugestii,
  • umiejętność tworzenia dokumentacji, instrukcji i standardów,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu bardzo dobrym,
  • umiejętność pracy w międzynarodowym zespole.
To oferujemy:
  • pracę w firmie będącej jednym z liderów rynku ubezpieczeń w Polsce,
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowa o pracę,
  • pracę w systemie hybrydowym (tydzień z biura/tydzień zdalnie)
  • elastyczne godziny rozpoczynania pracy (możliwość rozpoczęcia pracy 7-9),
  • innowacyjne środowisko pracy i możliwość udziału w ciekawych projektach, które niejednokrotnie wyznaczają trendy na rynku,
  • narzędzia umożliwiające realizację celów,
  • realny wpływ na swój rozwój oraz ścieżkę kariery,
  • najwyższe standardy pracy i profesjonalne wdrożenie w obowiązki,
  • miejsce pracy dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
  • pakiet benefitów.
Zainteresowanych Kandydatów spełniających powyższe kryteria prosimy o dokładne wypełnienie formularza rekrutacyjnego dostępnego po kliknięciu w przycisk "Aplikuj".

Ergo Hestia